Márki-Zay: A szemüknek higgyenek, ne a Fidesznek
Márki-Zay szerint soha nem állt még olyan jól az ellenzék, mint most.
Márki-Zay szerint soha nem állt még olyan jól az ellenzék, mint most.
A politika úgy általában ritkán vidám dolog, de a magyar politika ezt is meg tudta cáfolni 2021-ben. Orbán megcsillogtatta angol humorát, de nem felejtett el gyurcsányozni sem, Gyurcsány pedig nem felejtett el orbánozni. Kövér László és Kósa Lajos egymásra licitálva beszélt furcsaságokat, Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely pedig több erős mondattal is felhívta magára a figyelmet.
2022-ben Magyarországon mindent az országgyűlési választás határoz meg, sőt a voksolást világszerte élénk figyelem kíséri. Az év várható folyamatairól szóló prognózisunkban így az ehhez kapcsolódó öt lehetséges kimenetet vesszük alapul a még a Fideszt is gúzsba kötő győzelemtől az új NER kiépítéséig.
Emlékszik még a Dubajból érkező OE-LEM gépre? Hát a hatvanpusztai Orbán-birtokra felülről? No és Orbán Viktor legnagyobb rajongójára? Idézze fel az évet a HVG fotósainak képeivel.
A Jobbik elnöke és az ellenzék miniszterelnök-jelöltje zárt ajtók mögött tárgyalt. Két kérdésben még mindig nincs meg az összhang, Márki-Zay Péter szerint a pártok még mindig nem tesznek bele elegendő pénzt a kampányba, Jakab Péter pedig a hetedik frakció kérdésében nem ért egyet a kormányfőjelölttel.
Már akkor veszélyben látta Bige László műtrágyabizniszét egy nagy nemzetközi hitelminősítő, amikor még szó sem volt rekordbírságról vagy államosításról. Ha le kellene állítani a termelést, az jó ürügy lenne az államnak arra, hogy felügyelete alá vonja a politikai támadások alatt álló mágnás cégét.
Az ellenzéki szavazók egyharmada is arra számít, hogy a jövő tavaszi választáson nem győz a Márki-Zay Péter vezette összefogás. A Medián gyorselemzése (lásd keretes írásunkat a cikk végén) rámutat ugyanakkor arra, hogy negyed évvel a választás előtt a magyarok többsége úgy érzi: „általában véve az országban” rossz irányba mennek a dolgok. A HVG elemzése szerint az ellenzéki pártok egyik legfőbb problémája az, hogy a pártok mostanáig sem tudta kibékülni a miniszterelnök-jelölti verseny végeredményével.
Az szja-rendszer átalakítását, a vállalkozók esélyegyenlőségének megteremtését és a korrupció visszaszorítását ígérik az ellenzéki pártok a közös gazdasági programjukban.
Újabb díjat tudhat magáénak az mRNS-alapú vakcinákat megalkotó magyar biokémikus, olvasóink ugyanis őt tartották a 2021-es év hősének. Nem sokkal maradtak le az egészségügyi dolgozók, és Márki-Zay Péter is szép számú szavazatot gyűjtött.
Az MKKP elnöke számszerűen lebontotta, miért félrevezetőek a bevándorlási adatok, amelyekkel az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje kampányol.
Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje bejelentette, hogy Egységben Magyarországért néven indulnak a jövő évi választáson.
Szinte semmi nem úgy történt, ahogy azt bárki is várta volna. Összefoglalónk a fordulatos ellenzéki előválasztás lépéseiről és folyamatáról.
Az amerikai külpolitikai szaklap magyarországi politikai helyzetképe azt emeli ki, hogy korábban úgy látszott: az összefogással az ellenzéki pártok minden eddiginél jobb lehetőséghez jutottak Orbán megbuktatására, ám a folyamat elakadt a belharcokon és a tehetetlenségen.
A törvény ötnapos határidőt biztosít, ők mindössze három alatt kiadják az újonnan legyártott aláírásgyűjtő íveket.
Nem pártpreferencia-kutatást végeztek, a tekintetben ők is az azzal a céllal készített kutatásokat tartják a mérvadónak.
A lap úgy tudja, hogy amerikai módszertan alapján, amerikai tanácsadók bevonásával készítették el a felmérést, amely a Fidesz jelentős megerősödését mutatja.
Az ellenzéki miniszterelnök-jelöltet szombaton este érte baleset, vasárnap reggel műtötték meg.
A gyerekeivel játszott az egyik budapesti strandfürdőben, amikor eltört a keze.
Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje szerint a közös lista állításánál nem mindig vették figyelembe a kéréseit, a választási kampányhoz pedig 2–3 milliárdot kellene összeszedni, de nem minden párt igyekszik beleadni a kasszába. Márki-Zay Péter arról is beszélt: nem tartja lehetetlennek, hogy lecserélik.
Elfogyott az előválasztási lendület, a szavazók érdeklődése is alábbhagyni látszik, több elemző szerint az ellenzéki szövetség nagyobb aktivitással, jó témák felvetésével tudná lelkesíteni támogatóit, a Fudan-népszavazás valószínűleg nem ilyen. Több ellenzéki politikus is azt mondja, nagyobb sebességbe kellene kapcsolni, mások szerint gondosan fel kel készülni, nincsenek elkésve. Sok idő nincs már hátra, az ellenzék várakozásai szerint Áder János köztársasági elnök április 3-ra írhatja ki az országgyűlési választást.